VIDEO

Film, który podzielił Polskę na pół, możecie już oglądać w Internecie. Sprawdźcie sami, po której stronie stoicie. Czy film „Psy 3” godny jest polecenia?

O czym opowiada fabuła filmu „Psy 3” online?

Żeby zrozumieć fenomen filmu „Psy 3”, musimy cofnąć się do roku 1992. W tym właśnie roku wyszła pierwsza część serii, która zmieniła historię polskiego kina już na zawsze. Władysław Pasikowski, tworząc „Psy” nie sądził, że zostaną one uznane za najlepszy film sensacyjny tamtych lat i dla wielu polaków będzie uznawać je za kultowy. Fabuła pierwszej części przedstawia nam głównego bohatera, gangstera Franza Maurera, który żyje własnymi zasadami. Poruszone są tam problemy polityczne, społeczne i ustrojowe Polski PRL-u. Był to film niespotykany w tamtych czasach, zadawał trudne pytania, które inni reżyserzy bali się zadawać. Był to przełom kulturowy Polski i wielu Polaków wręcz wychowało się na historii przekazanej w filmie. Nie zabrakło tam również pościgów i walk, jak to w typowym filmie sensacyjnym. Dwa lata później, pod wielką presją, reżyser wydał drugą część i nazwał ją „Psy 2. Ostatnia krew.” Wywołała ona małe kontrowersje i podziały. Ale po latach większość fanów serii uważa ją za równie kultową jak oryginał. Chodzą też pogłoski, że jest ona nawet lepsza niż część pierwsza. Są to jednak osobiste odczucia widzów, a dzisiaj nie jesteśmy tutaj, by zajmować się oryginalnymi częściami, a ich najnowszą kontynuacją.

Po dwudziestu pięciu latach czekania, gdzie większość fan ów straciła już nadzieję, Władysław Pasikowski ogłosił, że pojawi się trzecia część „Psów”. Już na początku, informacja ta, rozpoczęła dyskusję wśród polskiego społeczeństwa. Wiele osób martwiło się, czy reżyser podoła, by po tylu latach udało mu się dorównać poziomowi oryginalnych części. „Psy 3” rozpoczynają się w momencie kiedy to Franz Maurer wychodzi z więzienia po dwudziestu pięciu latach odsiadki i musi dostosować się do nowych realiów życia, które są we współczesnej Polsce. Gdzie gangster nie ma już żadnych wpływów, a większość jego towarzyszy, wrogów i kontaktów już nie żyją lub prowadzą całkiem odmienne i zmienione życia. Film ma dużo powiązań do oryginalnych części i jest to, swego rodzaju, podróż wspomnień, do dawnych czasów PRL-u. Starając się wrócić do dawnego fachu, spotyka „Nowego” i razem z nim przeżywa swoje ostatnie już przygody.

Czy Władysław Pasikowski, podołał zadaniu stworzenia zakończenia do kultowej serii „Psów”?

Zdania co do tego pytania, są bardzo podzielone. Ostania część psów, wywołała więcej kontrowersji niż drugi film z serii. Jeżeli przyjrzymy się recenzjom internautów, znajdziemy więcej negatywnych opinii, niż tych broniących filmu. Niestety większość fanów, po obejrzeniu „Psów 3” wyszła z kin zawiedziona. Twierdzą, że „Psy 3” oraz przedstawiony w nich Franz Maurer to jedynie namiastki tego co widzieliśmy w oryginale. Nie jest to już film, który kulturalnie i społecznie zmieni Polaków.

Gdzie zobaczyć „Psy 3”? Sami przekonajcie się, o czym jest tak wielki szum.

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć „Psy 3” online? W internecie jesteśmy w stanie dostać dostęp do wszystkich trzech części, również najnowszej. Platformy internetowe i legalna telewizja internetowa w swojej ofercie posiadają, za niewielką cenę dostęp do „Psów 3