Gry

Choć obecna generacja konsol chyli się ku końcowi, powoli robiąc miejsce na kolejną – nie ukrywajmy, że znacznie lepszą – wciąż jest realny sens kupienia współcześnie trzęsącego rynkiem sprzętu. W tym artykule postaramy się opisać wszelkie zalety płynące z wyboru konsoli Xbox One, który – mimo faktu, że sprzęt ten zajmuje drugie miejsce w rankingu popularności konsol – wydaje się być czymś rozsądnym i naturalnym.

Dlaczego warto kupić Xboksa One?

Głównym determinantem przy zakupie konsoli Xbox One powinno być to, czy posiadają go również i nasi znajomi. Pamiętajmy bowiem, że możliwość gry sieciowej z posiadaczami sprzętu konkurencyjnego po prostu nie istnieje. Do innych czynników optujących za kupnem konsoli Xbox One należą:

  • kompatybilne akcesoria i gry – potwierdzono, że z kolejną iteracją marki wszystkie akcesoria z poprzedniczki będą w pełni kompatybilne; to samo ma się tyczyć gier;
  • genialny Xbox Game Pass – Xbox One jest jedyną konsolą, która oferuje abonament na gry; płacimy raz na miesiąc, a od razu otrzymujemy dostęp do pokaźnej biblioteki, liczącej kilkaset różnych tytułów – i to nie tylko tak zwanych “indyków”!
  • niższa cena – Xbox One jest po prostu tańszy od swojej konkurencji. Wielu nazywa go też najtańszym odtwarzaczem filmów 4K (w wersji Xbox One X) na rynku.

Podsumowanie

Schyłek generacji jest dziwny pod względem kupna konsoli – niby bowiem można poczekać niecały rok i nabyć nowy sprzęt, ale czy tak naprawdę warto czekać? Może lepiej po prostu ograć wszystkie najważniejsze tytuły z obecnej generacji i potem przesiąść się na nowszy sprzęt? Tego typu decyzja należy tylko do nas.