VIDEO

Nielegalne kopie filmów i seriali to dziś plaga. Pamiętajmy, że korzystanie z nich jest bezprawne, a narażanie się na odpowiedzialność karną nie ma żadnego sensu, w sytuacji kiedy setki seriali i filmów możemy obejrzeć za darmo w bardzo dobrej jakości na legalnej platformie telewizyjnej.

VOD – filmy, seriale, programy rozrywkowe i publicystyczne w jednym miejscu

VOD (ang. Video on Demand), to po prostu video na życzenie. Do tej grupy należą wszystkie produkcje, niezależnie od ich rodzaju, które zostały nagrane w przeszłości i odtwarzane są w terminie późniejszym. Jeszcze dwadzieścia temu korzystaliśmy z wypożyczalni kaset video i płyt, które odtwarzaliśmy w naszych domach. Oczywiście wiązało się to z pójściem do punktu w godzinach jego otwarcia, pobraniem płyty za odpowiednią opłatą oraz powrotem do domu. Nierzadko dobre tytuły trzeba było rezerwować z wyprzedzeniem, co poniekąd psuło całą przyjemność z oglądania. W odpowiedzi na zapotrzebowanie powstało VOD. Seriale i filmy, które chcemy obejrzeć możemy włączyć w ciągu minuty od powstania w naszej głowie takiej myśli i od razu rozkoszować się rozrywką.

Jak uzyskać dostęp do VOD?

Jeśli chcemy skorzystać z platformy internetowej Ipla.tv, dostęp do darmowych programów telewizyjnych oraz VOD możemy uzyskać po prostu wchodząc na stronę Ipla. Warto jednak skorzystać z możliwości, jakie oferuje indywidualne konto, którego założenie jest banalnie proste, podobnie jak późniejsze korzystanie z tego udogodnienia. Pokażemy, jak uzyskać dostęp do legalnej VOD na przykładzie platformy internetowej Ipla.tv, na której założenie konta nie dość, że zajmuje zaledwie kilka chwil, to jest również darmowe.

Adres email lub konto społecznościowe. Do tego, żeby założyć konto wystarczy email i hasło lub fakt posiadania konta na portalach społecznościowych. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, przejdziemy zaledwie kilka kroków i w ciągu paru chwil uzyskamy dostęp do kilkudziesięciu tysięcy materiałów, z których 90% możemy obejrzeć nie ponosząc żadnych opłat.

Założenie konta w Ipla.tv krok po kroku. Na stronie Ipla.tv w prawym górnym rogu znajduje się ikonka przedstawiająca w uproszczony sposób człowieka. Należy w nią kliknąć, a następnie wybrać opcję „załóż konto”. Jeśli nie chcemy łączyć konta z naszym profilem na portalu społecznościowym, lub go zwyczajnie nie posiadamy, wybierzmy opcję drugą – założenie konta za pomocą adresu internetowego.

W tym celu należy wpisać adres i wymyślone przez siebie hasło. Serwis poprosi o powtórzenie hasła w celu uniknięcia pomyłki oraz o potwierdzenie, że nie jesteśmy robotami. Po wykonaniu tych czynności, natychmiast wysłany zostaje mail na adres podany przy rejestracji. Dzieje się to online, dlatego od razu możemy przejść do naszego programu pocztowego, czy też na stronę dostawcy usług pocztowych i sprawdzić skrzynkę odbiorczą. Tam czeka już na nas zapewne wiadomość z informacją o założeniu konta i prośbą o potwierdzenie tego faktu. Teraz pozostaje kliknięcie w link widniejący w wiadomości i od tej chwili możemy korzystać z dobrodziejstw darmowej, legalnej VOD.

Konieczne zgody

W dobie, kiedy jesteśmy zarzucani ofertami różnych firm, zmęczeni telefonami i mailami reklamowymi, cenimy sobie możliwość niewyrażania zgody na otrzymywanie oferty marketingowej. Zakładając konto na Ipla.tv, jedyną zgodą, jaką musimy wyrazić jest ta, w której potwierdzamy zapoznanie się z regulaminem platformy. Każda ze zgód proponowanych dodatkowo przez serwis jest całkowicie dobrowolna i w żaden sposób nie wpływa na możliwość korzystania z konta. Jeśli jedyną zgodą, jakiej udzielimy będzie ta o zapoznaniu z regulaminem, nie musimy się również obawiać o to, że będziemy otrzymywać od Ipla.tv jakiekolwiek maile inne niż związane z dostępem do konta.

Dlaczego warto założyć konto zamiast korzystać ze strony?

Zarejestrowanie na platformie, nawet jeśli nie zamierzamy korzystać z odpłatnych programów czy udogodnień, jest lepszym rozwiązaniem niż oglądanie programów online. Bardzo przydatna jest dostępna z poziomu konta opcja, dzięki której ostatnio oglądane przez nas programy zapisywane są automatycznie i bez problemu możemy do nich wrócić, ilekroć zechcemy. Dodatkowo, przy założeniu konta możemy wyrazić zgodę na otrzymywanie newslettera, co pozwoli nam na otrzymywanie informacji o nowościach bez poszukiwania ich na stronie serwisu. Warto wiedzieć, że założenie konta jest konieczne, jeśli chcemy dokonać zakupów w Ipla.